top of page

Często zadawane pytania

Jak dużo czasu zajmie zainstalowanie wszystkich paneli?

Głównym kosztem jest zaprojektowanie rozwiązania. Możemy zaoszczędzić czas dzięki standaryzacji. Montaż zajmuje kilka dni na jeden dach. W Polsce w miesiącu udało się zainstalować 2GW. Nam uda się zainstalować 1GW w 5 lat, tworząc Polskie miejsca pracy.

Czy spółdzielnie stać na to rozwiązanie?

Są bariery zarówno finansowe i administracyjne. Rolą miasta powinno być rozwiązanie barier administracyjnych i to jest nasze główne wymaganie dla miasta.

 

Przy prosumencie lokatorskim, spółdzielnia mogłaby zarabiać na produkowanej energii, jednak potrzebne jest wsparcie w napisaniu standardu umów, które lokatorzy powinni ze sobą podpisać.

Czy tak wysokie oparcie miksu energetycznego na fotowoltaice nie prosi się o kłopoty gdy nad całym miastem przez kilka dni będzie bardzo pochmurno?

Nie planujemy wyburzeń istniejących elektrociepłowni. Chcemy je wesprzeć kiedy ograniczają swoją produkcję latem i dać czystą alternatywę.

 

Ze strony technicznej to nie jest problemem i to będzie działać dobrze z aktualnym systemem i lepiej z jego planowaną rozbudową.

Co chcecie zrobić, aby wprowadzić to w życie?

Przygotowaliśmy petycję do miasta i zbieramy pod nią podpisy. Proponowane przez nas rozwiązania mogą zostać wprowadzone na poziomie uchwały Rady Miasta. Chcielibyśmy usłyszeć zobowiązania aktualnych radnych do wprowadzenia tego pomysłu i poznać ich poglądy na ich temat.

tlo-jpg.jpg
blok4_edited_edited.png
blok4_edited.png

Podpisz petycję!

Arrow_edited.png

Poza zbieraniem podpisów pod petycją, będziemy też organizować spotkania i materiały edukacyjne dotyczące energii odnawialnej w blokach mieszkalnych.

 

Podpisz petycję żeby być na bieżąco z tymi działaniami!

blok.png
bottom of page